נגישות
 • כל סוגי כלי הטיס שכדאי להכיר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

כלי טייס שחשוב להכיר

בתחום התיירות נערכות רק טיסות מוזלות אזרחיות באמצעות מטוסים ממונעים אשר שוהים באוויר בזכות כוח עילוי. מטוסים אלו נעים כידוע במהירות רבה, מציעים טיסות כמעט לכל יעד בעולם ולרוב הם אפילו לא תלויים בתנאי מזג האוויר. מלבד טיסות מעבר לים כמו טיסות ללונדון, משמשים המטוסים את האוכלוסייה האזרחית בין היתר גם להעברת מטען, חציית תוואי שטח בעייתי, צילום מן האוויר, חיזוי מזג אוויר, כיבוי אש וחקלאות. אך אלו עוד סוגי כלי טיס קיימים מלבד המטוסים ומה כדאי לדעת עליהם?

 

היתרון של המסוק: יכולת תמרון בלתי מוגבלת

כל סוגי כלי הטיס שכדאי להכירכלי הטיס המוכר ביותר בעולם מלבד המטוס הוא המסוק. זהו כלי המאפשר טיסות למרחקים קצרים ובינוניים, וזאת בזכות פעולה המבוססת על יצירת עילוי באמצעות מדחף בעל להבים. בעוד מטוס מוכר ככלי בעל "כנף קבועה", המבנה הייחודי של מסוק נתן לו את הכינוי "כנף סובבת". למרות שמבחינת טיסות קצרות הוא ממלא פונקציות מגוונות, המבנה של המסוק הרבה יותר מורכב מהמבנה של המטוס הרגיל. בנוסף, מחירם של המסוקים גבוה מאשר המטוסים אך היתרון המשמעותי שלהם הוא יכולת תמרון כמעט בלתי מוגבלת. רק מסוק יכול לרחף מעל נקודה מסוימת, לטוס לאחור ולצדדים שונים ואפילו לאפשר טיסות בין עצמים.
 


לא חייבים אמצעי הנעה כדי להצליח לטוס

סוג נוסף של כלי טיס המציע טיסה ליעדים קצרים הוא הדאון. זהו כלי טיס כבד ללא אמצעי הנעה, ההמראה שלו נעשית באמצעות גרירה של מטוס אחר, כלי רכב או גלישה אל האוויר מתוך הרים ואיזורים גבוהים אחרים. הדאונים משמשים כיום ככלים ספורטיביים, וזאת למרות שהם משוכללים יותר מבעבר ואף מאפשרים טיסה למשך שעות ארוכות ומרחקים בינוניים.
 


ההיסטוריה של הכדורים הפורחים

גם כדור פורח נחשב לכלי טיס מרתק. הוא מורכב מבלון גדול המשמש כמעטפת, כאשר בתוכו ממלאים אוויר חם או גז המחובר לתא. בתוך התא ניתן לשאת נוסעים או מטען. טיסות עם כדור פורח התרחשו לכל אורך ההיסטוריה, אך כיום רוב השימושים הם במסגרת פרטית ואתגרית. החסרון של טיסה עם כדור פורח הוא חוסר היכולת לשלוט באופן מלאה בתנועה שלו ובכיווני הטיסה עצמם.כלי טיס עם הפנים לעתיד

צפלין וכלי טיס בלתי מאוישים מאפשרים גם הם סוג מסוים של טיסות. כפי שניתן לראות מתוך הרשימה המפוארת הזו, טיסות הן חלק בלתי נפרד מהמדע המודרני. הבטיחות בטיסות, שיפור השירות וכמובן היצע המסלולים של טיסות עברו שינויים רבים בשנים האחרונות. התוצאה היא גידול משמעותי בתחום התיירות ועלייה באיכות החיים של האזרחים. ניתן להזמין טיסה בתוך מספר דקות, לצאת לחופשה ספונטנית או לבקר קרובי משפחה בחו"ל ללא התראה מוקדמת. המטוסים האזרחיים וגם מטוסי התעופה הצבאית ממשיכים להשתפר ולהציע חווית טיסה איכותית, נוחה ובטוחה יותר.כל סוגי כלי הטיס שכדאי להכיר
דורג על ידי חני מנשה
5
שלח