נגישות
 • כל מה שאתם צריכים לדעת על טיסות

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

כל מה שאתם צריכים לדעת על טיסות

כל מה שאתם צריכים לדעת על טיסות טיסות מלוות את תחום הנסיעות כבר שנים רבות. כיום נדמה כי טיסות הן חלק בלתי נפרד מהמדע, הטכנולוגיה והתיירות, אך לא תמיד הן היו כל כך זמינות. נדרשה עבודה משמעותית של אנשי פיתוח בכל רחבי העולם על מנת להביא למצב בו טיסות יוכלו לשמש גם לצרכים אזרחיים. בתחילת דרכם היו המטוסים מיועדים למדינות ולמלחמות בלבד. התרגום של יכולות הטיסה אל השדה האזרחי הביא לפריחת תחום התיירות ולכך שמיליוני נוסעים עוברים בין נמלי התעופה השונים בעולם מדי יום ביומו.
 


מי מפקח על המטוסים ועל התחזוקה?

כל המטוסים נמצאים תחת בדיקות קפדניות של רגולטורים מטעם המדינות. חברות תעופה מחויבות לסטנדרטים גבוהים מאוד אותם לא ניתן למצוא באף תחום אחר. מלבד האמצעים הטכנולוגיים עצמם, טיסות חייבות להתבצע תחת פיקוח ובקרה כולל טיסות לאילת. ישנם תקנים מחמירים אשר מבטיחים את בטיחות הנוסעים. לדוגמא, חלקי החילוף של המטוס חייבים להיות מקוריים. המשמעות הישירה היא כמובן הוצאה כספית עצומה מטעם חברות התעופה, אך מבחינת הלקוחות מדובר על דרך נוספת המאפשרת הגנה. התחזוקה של המטוס מתבצעת על ידי מאות מקצוענים בתחומים שונים ואת התוצאה אפשר לראות בכסאות הנוחים, בעיצוב המשוכלל ואפילו במרחב האישי שכל תייר מקבל במהלך הטיסה.
 


האם אפשר לטוס יחד עם בעלי חיים?

אחת השאלות הנפוצות לגבי טיסות היא מה עושים עם בעלי החיים. לעיתים רחוקות מאשרות חברות התעופה להטיס את בעלי החיים, בעיקר כלבים וחתולים, יחד עם הבעלים בקבינה העליונה. אישור נדיר מן הסוג הזה מותנה בהנחיה מטעם פסיכולוג או פסיכיאטר, המעידים כי בעל החיים חשוב לבריאותו הנפשית של הנוסע. כפי שאפשר להבין, משפחות אשר מעוניינות להגיע לחו"ל לתקופה ארוכה עם הכלב שלהן לא יכולות להטיס אותו ליד הילדים במושב (גם בטיסות לניו יורק). האפשרות הפופולארית אם כן היא להטיס את בעלי החיים בתא המטען, במסגרת כלובים גדולים ומיוחדים. במידה ונערכים לכך בצורה נכונה ניתן להבטיח כי בעל החיים לא יסבול, משום שחברות התעופה מציעות שירות ליווי, טמפרטורה נכונה ובחברות מסוימות אפילו מוזיקה להנעמת הזמן במהלך טיסות. אמנם לא מדובר על חוויה אידיאלית, אך זו היא האופציה היחידה במידה ואכן רוצים לקחת את בעל החיים לבקר במדינה חדשה.


מצבי חירום

חברות תעופה ערוכות למתן טיפול ושירות גם במהלך מצבי חירום רפואיים. ראשית, הרבה טיסות עוברות מעל אירופה ולכן ניתן לנחות ולהגיע לבית חולים. שנית, דיילי טיסות מיומנים במתן עזרה רפואית ראשונה ויכולים לענות על דרישות מיידיות. מעבר לכך, לחברות תעופה המפעילות טיסות יש פריבילגיה מיוחדת במהלכה יכולים הקברניטים להתקשר אל חדרי טיפול נמרץ בבתי החולים ולקבל הנחיות פעולה מתורן. גם מבחינה סטטיסטית אפשר להיות רגועים, כי כמעט בכל טיסה לאמסטרדם יש לפחות רופא אחד בחופשה.כל מה שאתם צריכים לדעת על טיסות
דורג על ידי נאווה כץ
5
שלח