נגישות
 • כל מה שצריך לדעת על פחד מטיסות

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

כל מה שצריך לדעת על פחד מטיסות

פחד מטיסות הוא תופעה מוכרת אשר נפוצה בקרב חלקים גדולים באוכלוסייה. בניגוד למה שנהוג לחשוב, הפחד הוא לא רק מהטיסה עצמה אלא גם מתהליך ההמראה, מהשהייה באוויר ולעיתים באופן ספציפי מהנחיתה, אפילו אם טסתם אל על מחלקת עסקים.
היום שכיום טיסות הן הדרך הטובה ביותר לטייל ולעבור בין יעדים, יש צורך בהתמודדות עם פחד מן הסוג הזה. טיסות לחו"ל במיוחד טיסות לניו יורק, יכולות וצריכות לשדרג משמעותית את אופן החוויה של תיירים המעוניינים לנצל חופשה בצורה אופטימאלית. מבחינתם, טיסות הן אמצעי התחבורה היחיד. אימוץ של מספר טיפים ועקרונות יכול לעזור לכל אחד להתגבר על הפחד מטיסות וליהנות מעולם חדש של חוויות והרפתקאות.

 
 

מה זה פחד מטיסות וכיצד הוא בא לידי ביטוי?


הפחד מטיסות יכול לבוא לידי ביטוי בצורות שונות. ישנו פחד טיסה ממוקד, פחד ממקומות סגורים או כל חרדה אחרת שאינה מטופלת ומתעוררת כאשר מתקרבים אל שדה התעופה. על מנת להבחין בין פחד רציונאלי והגיוני לבין פוביה אמיתית כדאי לפגוש בעלי מקצוע. בכל מה שקשור אל טיסות, רוב האנשים פוחדים מההיבט של תקלות. הימצאות במקום סגור גם היא סיבה שכיחה, אשר נפוצה בעיקר בקרב מבוגרים אשר מתכננים טיסות וחופשה בחו"ל.
ההשלכות של החרדה
כל פוביה וכך גם פחד מטיסות היא התנייה אשר נוצרת כאשר אדם נתקל מול אירוע שמעורר פחד. טיסות יכולות להפעיל את הגירוי הזה ולהביא למצב בו אדם הופך להיות משותק. הימנעות מוחלטת מטיסות, מחשבות מטרידות, פעולות מוגזמות להרגעה, דופק מואץ, הזעה, סחרחורות, כאבי ראש ומחנק בגרון הם רק חלק מהתופעות התוקפות אנשים שפוחדים לטוס.
 

כך תתמודדו עם פחד מטיסות


ישנם מספר דרכים להתמודד עם הפחד מטיסות. הדרך הראשונה היא לשתות אלכוהול, להשתמש בכדורי הרגעה או לרכוש תכשירי הרגעה שאינם מצריכים מרשם. מנגד, כדאי גם לפנות אל טיפול התנהגותי קוגנטיבי. זהו טיפול שאינו נחשב מסובך, הוא פועל בטווח הקצר והארוך ואינו מצריך היערכות מיוחדת. בכל מקרה, הימנעות מטיסות היא בשום פנים ואופן לא פיתרון. ויתור על טיסות בשל פחד או פוביה משמרים את התופעה ועשויים להשפיע גם על תחומים אחרים בחיים. מטרת הטיפול הקוגנטיבי היא להחליף את תחושות החרדה במחשבות מרגיעות. ברגע שאדם מבין כי הוא נמצא במצב של חרדה אך אין עליו איום, קל לו יותר להתמודד עם זה.
 

אל תיכנעו וסעו לטייל בעולם


לסיכום, טיסות הן חלק חשוב בעולם התיירות המודרני ולכן לא כדאי לוותר עליהם בשל פחד. גשו לקבלת טיפול, קראו מידע מקצועי ובררו האם החרדה שלכם היא מתופעה רחבה יותר ולא רק מקיומן של טיסות. בסופו של דבר, טיסות הן חוויה חיובית וכך כדאי להתייחס אליהן. אל תיכנעו לחרדה ובואו ליהנות לבד עם עם המשפחה במאות יעדים ברחבי העולם.


כל מה שצריך לדעת על פחד מטיסות
דורג על ידי עדי כהן
5