נגישות
 • המאפיינים של מטוס הנוסעים המודרני

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

המאפיינים של מטוס הנוסעים המודרני

ישנם מספר סוגים עיקריים של מטוסים המשמשים לביצוע טיסות אזרחיות. באופן כללי, נהוג להגדיר מטוס נוסעים בתור כלי טיס שמטרתו העיקרית היא הובלת נוסעים. כאן מתבצעת הבחנה בין טיסות משתלמות לתיירות לדוגמא לבין טיסות צבאיות או חקלאיות. מטוס הנוסעים מופעל על ידי חברת התעופה אשר קונה או חוכרת אותו בלבד. מטוס הנוסעים כולל לפחות 20 מושבים, אך ישנן מדינות אשר מגדירות את היקף המטוס בצורה שונה על מנת לאפשר לו להוביל נוסעים.
 


סוגי מטוסי הנוסעים

הסוג הראשון של מטוסי הנוסעים נקרא מטוס רחב גוף. אלו הם המטוסים הגדולים ביותר, הם נקראים בפי הציבורי גם "מטוסי ג'מבו" והם מצוידים ברוב המקרים בשני מעברים נפרדים לאורכו של תא הנוסעים. סוג נוסף נקרא מטוסים צרי גוף, והם מתאפיינים במעבר אחד. ישנן חברות התעופה המציעות טיסות במטוסים צרי גוף מדגמים ישנים. בנוסף, כדאי להזכיר את מטוסי הנוסעים האיזוריים המונעים על ידי מנועי טורבו-פרופ או מנועי סילון. מטוסים אלו נראים קטנים יותר מהמטוסים של חברות התעופה הגדולות, אך הם משרתים לא מעט טיסות אזרחיות וגם טיסות תיירות ליעדים רחוקים. גם מבחינת רמת שירות אין הרבה הבדלים בין מטוסי נוסעים איזוריים לבין מטוסים רחבי גוף או צרי גוף. סוג אחרון של מטוסי נוסעים נקרא "מונית אווירית" ובו ישנם פחות מ-19 מקומות. מטוסים אלו אינם מכילים שירותים, מטבח או דיילים ונהוג לערוך באמצעותם טיסה לטווחים בינוניים וקצרים בלבד כגון טיסות ללונדון.


כיצד בנוי סיפון הנוסעים בתוך המטוס?


סיפון הנוסעים הוא החלק החשוב ביותר של המטוס המשמש לצרכי טיסות תיירות. בעוד סיפון המטען אינו חשוף בפני הנוסעים, הסיפון העליון כולל את המושבים, את תאי האחסון ואת יחידות השירות. בשנים האחרונות החלו חברות התעופה להשקיע משאבים רבים בפיתוח תצורת סיפון נוסעים משופרת. המטרה היא הקניית חוויה עשירה ובטוחה יותר עבור נוסעים בכל הגילאים, אשר בוחרים לטוס לחופשה ביעד רחוק כגון טיסות לתאילנד. ישנם מטוסי נוסעים הכוללים מספר מחלקות טיסה שונות, אשר ההבדלים ביניהם קשורים בעיקר לאיכות המזון, גודל המושבים, כמות המושבים, המרווח והמקום לרגליים ואיכות השירות של הצוות. מבחינת תאי האחסון העיליים, ניתן למצוא הבדלים בין חברות התעופה בעיקר במה שקשור אל גודל התאים, הצורות ולפעמים גם הצבעים.


מגשימים חלום תוך מספר שעות טיסה בלבד

מטוס הנוסעים המאפשר טיסות תיירות כולל שירותי הסעות, צוות אוויר מיומן, טייסים מקצועיים, מהנדסי טיסה, אמצעי בידור וכמובן אמצעי בטיחות משוכללים. טיסות לחו"ל בעזרת המטוסים המודרניים הם חלק בלתי נפרד מהחוויה. בזכות המטוסים הללו יכול כל אחד מאיתנו להזמין טיסות ליעדים רחוקים, ולהגשים תוך מספר שעות את כל החלומות. מטוסי הנוסעים ממשיכים להשתפר ולהשתדרג וחברות התעופה המובילות חורטות על דגלן את שביעות הרצון של הלקוח.

 


המאפיינים של מטוס הנוסעים המודרני
דורג על ידי נועם פישר
5
שלח