נגישות
 • תעופה אזרחית, חברות התעופה והחופשה שלכם

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

תעופה אזרחית, חברות התעופה והחופשה שלכם

תעופה אזרחית, חברות התעופה והחופשה שלכם תעופה אזרחית הוא מושג המתייחס אל שני תחומים עיקריים – תחבורה אווירית של טיסות נוסעים ומטען מסחריות ותעופה כללית הכוללת את כל יתר התנועה האווירית. התחום של תחבורה אווירית הוא זה הרלוונטי עבור מי שמחפש אחר טיסות לחו"ל. התחבורה האווירית מתאפשרת על ידי חברות תעופה, המציעות טיסות במחירים שונים על פי שיקולים כמו זמן הטיסה, המרחק בין היעדים, סוג הטיסה, הסכמים בין מדינות, ערך המטבע ועוד.

מה הקשר בין מועדי הטיסה למחיר שתשלמו?

חברות תעופה המציעות טיסה זולה אזרחית מאפשרות לתיירים ולסחורה להגיע ממקום למקום. חברות התעופה עושות שימוש בכלי תעופה מסוג מטוס נוסעים. ישנו מערך טיסות של מועדים סדירים ומערך של טיסות ארעיות, המוכרות גם בשם "טיסת שכר", או "צ'ארטר". ישנן חברות תעופה אשר עורכות שיתוף פעולה. מטרתו של שיתוף פעולה מן הסוג הזה הוא לתאם מחירים ולקבוע סטנדרטים מסוימים עבור טיסה - לדוגמא טיסות לני יורק. יחד עם זאת, יש לזכור כי אין חברת תעופה המציעה טיסה לכל יעד בעולם ללא יוצא מן הכלל. בחלק מהיעדים יש צורך בהחלפת מספר מטוסים וחברות תעופה על מנת להגיע לנמל תעופה מסוים.
 

הסדרי שכירות בין חברות תעופה

ישנן חברות תעופה אשר שוכרות או משכירות מטוסים לחברות אחרות. הסדרי שכירות אלו נעשים על בסיס ארעי כאשר התקופה היא בדרך כלל בין ימים לחודשים, אך במקרים מסוימים ניתן להגיע גם להסדרים של מספר שנים. מבחינת חברת התעופה, הסדרים אלו מאפשרים חיסכון על הוצאות תחזוקה אשר עשויות להגיע למיליוני שקלים. הסדרים אלו חוסכים גם את הבעלות על מטוסים אשר להם חברת התעופה איננה נזקקת. הסדרי השכירות בין חברות תעופה נפוצים בתפעול קווי תעופה בהם הביקוש בקרב התיירים משתנה. ניתן לקחת כדוגמא טיסות ליעדים באתרי נופש, המבוקשים בעיקר בתקופת הקיץ. לעומת זאת, טיסה ליעדים אלו בחורף לא תאפשר לחברת התעופה לכסות את העלויות. מבחינתה של חברת התעופה, הדרך היחידה לשמור על רווחים היא לערוך הסדר שכירות. מזג האוויר, חופשה מהעבודה, חופשה מהלימודים ושיקולים אישיים משפיעים על התזמון בו תיירים בוחרים להזמין טיסות לצורך חופשה. מבחינת חברות התעופה לא ניתן לקחת את הסיכון בו בתקופת החורף הביקוש לקווים מסוימים יהיה קטן במיוחד.


ממשיכים לפקח על התעופה

חברות התעופה בעולם כפופות לאמנת ורשה. אמנה זו מהווה הסכם בינלאומי המסדיר את האחריות של חברות המציעות טיסות ושירותי תעופה לנוסעים, מטען וסחורות. הקהילה הבינלאומית מבינה את המשמעות של טיסות בטוחות ומאורגנות ולכן משקיעה משאבים רבים בהסדרת הנושא. כיום ניתן לומר כי טיסות הן אמצעי תחבורה נוח, יעיל ומאוד בטיחותי. בזכות השקעה מאסיבית של חברות התעופה בציוד מתקדם וגם בשל פיקוח מצד גורמים חיצוניים, הטיסה היא חלק חשוב וחיוני בתחום התיירות.

 


תעופה אזרחית, חברות התעופה והחופשה שלכם
דורג על ידי אלה צור
5
שלח