נגישות

טוסקנה - המדריך לנופש

אין כמו חופשה באיטליה ארץ המגף- אבל אם כבר ביקרתם בה ורוצים לחזור והפעם לא להתמקד דווקא בצפון או מסביב לאגם גארדה יוכלו לבלות מחופשה משפחתית בטוסקנה!
 
בשונה מביקור במילאנו או ברומה חופשה משפחתית בטוסקנה היא חופשה מסוג אחר- טוסקנה היא חבל מדינה שחולש על 23,000 קילומטרים ובה חיים כמעט ארבעה מיליון תושבים. זהו המחוז שנחשב כמולדתו של הרנסנס וממנו יצאו יצירות אומנות ודמויות משפיעות מאוד בהיסטוריה של המדע והאומנות האיטלקיים. בירת המחוז היא העיר פירנצה המופלאה והיא מוקפת בעיירות ציוריות ובכפרים. תוכלו לבחור לבלות את החופשה בכפר נופש בטוסקנה או באחת מהוילות בטוסקנה ולצאת מהם לטיולים קצרים ולשלב אטרקציות נוספות. 
 
במחוז טוסקנה מצויים לא פחות משישה אתרי מורשת לאומיים שהוכרו על ידי האו"ם- והם מפוזרים במספר ערים שונות המצויות במחוז- בראשן בירת המחוז פירנצה שבה מצוי בין השאר גם המרכז העתיק או בעיר פיזה שבה כמובן מצוי המגדל הנוטה הצידה והקתדרלה, או העיירה סיינה והמרכז העתיק שלה , כמו גם המרכז ההיסטורי של העיירה סן ג'ימיניאנו, או המרכז ההיסטורי של פיאנצה וגם הואל דאורכיה. בנוסף לכל אלו במחוז מצויות לא פחות ממאה ועשרים שמורות טבע מוגנות וכמובן נופים עוצרי נשימה אזורים כפריים עם מסורות שלמות של ייצור יין ואוכל, היסטוריה, תרבות ותושבים מקומיים חביבים ומסבירי פנים.
 

תחבורה בטוסקנה


הדרך להתנייד בטוסקנה אפשרית בחלק מן המקומות אך ורק באמצעות אוטובוסים שתדירותם יחסית נמוכה או מכוניות שבה ניתן להגיע דרך מספר כבישים מהירים שחוצים את האזור אך בטוסקנה גם כבישים צרים יותר בעלי נתיב אחד  בכל כיוון וגם כבישים מפותלים רבים באזורי הגבעות שבהם יש לנהוג בסבלנות ובזהירות.  לצורך ביקור בערים הגדולות יותר ניתן להסתייע ברכבת שגם עלות הנסיעה בה לא יקרה בהשוואה לעלות השכרת רכב ועלויות הדלק.

טוסקנה היא הרבה יותר מביתן של הערים הגדולות והמפורסמות כמו פירנצה או פיזה. טוסקנה היא בייתן של כמה מהעיירות הקטנות היפות והמרתקות ביותר באיטליה. אפשר לבקר בכמה מהערים הקטנות יותר כטיול יום מפירנצה או סיינה, או לעשות טיול שלם באזור הכפר של טוסקנה.
 

יין  בטוסקנה

היות וטוסקנה ממוקמת לאורכו של חוף הים הטירנאי יש בכל חבל הארץ אקלים המתאים בצורה אידאלית לגידול ענבים ולמרבה המזל גם סוג האדמה מתאים לכך. כתוצאה מכך גם מסורת ייצור היין במחוז גדולה ובטוסקנה ניתן למצוא כמה מהיקבים המפורסמים ביותר בעולם.  המפורסם שבהם הוא חבל קיאנטי אך לא רק- קיימים אזורי גידול ענבים וייצור יין נוספים שמייצרים יין משובח. 
 
במידה ותרצו להגיע במועד שמתקיים בו גם אירוע יין כמו פסטיבל היין באזור קיאנטי קלאסיקו ואחד דומה בקיאנטי בספטמבר שבהם ניתן לטעום מהיינות וליהנות מחוויית יין.
 

פסטיבלים בטוסקנה 

בטוסקנה מתקיימים פסטיבלים נוספים מלבד פסטיבלי היין, רובם מרוכזים בתקופת הקיץ וקשורים למוצרי מזון, סרטים וגם למועדי חגים נוצריים ועוד. אחד מהפסטיבלים המפורסמים בטוסקנה מתקיים בעיר סיינה בשם פאליו- זהו מרוץ סוסים שהחל במאה ה-16 ומתרחש בכיכר המרכזית ומסביבו כל העיר מקושטת וחוגגת בארוחות בסגנון האבירים של ימי הביניים, ושלל דגלים וכד' הפסטיבל מתקיים פעמיים במהלך הקיץ.
 
ביוני מתקיים מירוץ סירות בעיירה סן ראניירי שסביבו מתקיים פסטיבל ושלל אירועים לפני ואחרי המירוץ.
 
במהלך השבוע הראשון של חוד שיולי בעיירה פיסטוי מתקיים פסטיבל בלוז וג'אז שמשלב אמנים וחובבי המוסיקה שיכולי לנגן יחד.
 
פסטיבל נוסף ואולי המפורסם ביותר הוא "קרניבל די ויארג'יו" שמהווה את הגרסה המקורית לקרנבל הברזילאי וכולל תערוכות פרחים מרהיבות , מצעדים ותהלוכות וכמובן זיקוקים בלילה.  
 
אם תרצו להגיע לבלות חופשה משפחתית בטוסקנה במהלך הקיץ תוכלו לבחור לבלות בכפר נופש בטוסקנה או באחת מהוילות בטוסקנה ולהסתייע בצוות המדריכים והמומחים שלנו להתאים את מסלול החופשה שלכם – כל מה שתצטרכו לעשות הוא רק להקליק פה