נגישות
 • כך הושפעו המטוסים של היום מתעופת בעלי החיים

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

כך הושפעו המטוסים של היום מתעופת בעלי החיים

טיסות כפי שאנו מכירים אותן כיום עברו לא מעט שינויים לאורך ההיסטוריה. אמנם לכולנו קל לקשר טיסות קצרות מודרניות חברות התעופה המפוארות, היעדים האקזוטיים והטכנולוגיה המתקדמת, אך האמת היא שהבסיס לטיסה נמצא בכלל בחיות ובטבע. במילים אחרות, בני האדם שיפרו את הטכניקה של טיסות לברלין בקרב בעלי חיים והפכו אותה למשאב חשוב וייחודי.


תעופה במיתולוגיה

תעופה מתקיימת בקרב חרקים, עופות, יונקים, דגים ועל פי חלק מהאסכולות במדע גם בקרב בעלי אגן דמוי לטאה ובקרב דינוזאורים. קשה לעקוב אחר ההשפעות של התעופה ועל הזמן המדויק בו תעופה טבעית הפכה לצורה הנוכחית של הטיסה, אך ניתן לראות הרבה התייחסויות אל הנושא כבר במיתולוגיות העתיקות. מבחינת המיתולוגיה היוונית לדוגמא ישנם סוסים מעופפים, במיתולוגיה היוונית הצליחו האלים לטוס בכוחות עצמם ממקום למקום וגם במסורת הטורקית והסינית ישנם לא מעט סיפורים סביב טיסות.


כיצד שינו הטיסות את העולם?

השימוש בתעופה בחיות ובטבעהמשמעות של תעופה בקרב בני האדם היא עצומה. אמנם טיסות מאפשרות תעופה רק באמצעות כלי תחבורה עצומים ומתקדמים, אך במידה מסוימת ניתן לומר כי החלום התגשם. כיום אפשר להזמין טיסות בלחיצת כפתור ולהגיע ממקום למקום כמעט בכל רחבי העולם. טיסות מצליחות לקרב בין משפחות, הורים וילדים ובני זוג אוהבים. התעופה גם יבשות שונות לחלוטין לכפר גלובאלי קטן. אנשי עסקים טסים על מנת לחתום על מסמך, צעירים טסים להתחתן והורים טסים עם הילדים לחופשה קצרה על מנת לשבור את השגרה.


השימוש בתעופה בחיות ובטבע

בעוד הטיסה משמשת בקרב בני האדם בעיקר כמותרות, בקרב בעלי החיים התעופה היא תנאי להישרדות. תעופה מוגדרת בתור יכולת התנועה באוויר ובימינו ניתן למצוא אותה בעיקר בקרב העופות, העטלפים וחלק מהחרקים. המטרה של התעופה אצל בעלי החיים היא לנצל את כוחות העילוי ולנוע במהירות ממקום למקום. ישנם בעלי חיים המשתמשים ביכולת התעופה בתור משאב עיקרי, לעומת אחרים הנעים בדרכים אחרות ומשתמשים בתעופה רק מדי פעם. בעלי החיים יכולים להתעופף בין היתר באמצעות חתירה, ריפרוף, דאייה וגלישה. התעופה דורשת מבעלי החיים אנרגיה רבה ובמהלך האבולוציה עופות רבים עברו שינויים משמעותיים על מנת להסתגל לתנאי העולם החדש.


ציון דרך בתולדות האנושות

טיסות צ'ארטר ותעופה הם שני אלמנטים אשר הולכים יד ביד. ללא עקרונות התעופה של בעלי החיים לא ניתן היה לייצר את הטיסה כפי שהיא היום. בכל פעם בה אתם מזמינים טיסות על מנת להגיע לחו"ל, זכרו כי בעלי חיים רבים השפיעו על צורת המטוס בו אתם נמצאים, על אופן ההמראה שלו ואפילו על הנחיתה. טיסות הן ציון דרך נוסף בתולדות האנושות ומעניין מדי פעם לעצור ולחשוב כיצד היה נראה העולם שלנו בלעדיהן או בלעדי החיות אשר המציאו את התעופה עבורנו.

 


כך הושפעו המטוסים של היום מתעופת בעלי החיים
דורג על ידי צבי נחום
5
שלח