נגישות
 • איך בנוי כרטיס טיסה?

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

איך בנוי כרטיס טיסה?

הזמנת טיסות עשויה להיות כרוכה בחששות רבים. בין אם מדובר על טיסות המיועדות עבור חופשה רומנטית של בני זוג צעירים, חופשה משפחתית או נסיעה לרגל עסקים, ההזמנה חייבת להתבצע בצורה מדויקת על מנת להבטיח עמידה בלוח הזמנים. מעבר לכך, חברות התעופה השונות מציעות אלפי טיסות מדי יום כמעט אל כל שדה ברחבי העולם. המשמעות היא סיכוי גדול יותר להתבלבל, לאחר לטיסה או פשוט לפספס אותה לחלוטין. על מנת למנוע מצב ביש מן הסוג הזה מוציאות חברות התעופה כרטיסי טיסה פשוטים להבנה. למרות שישנם הבדלים ספציפיים קטנים בין חברות שונות, באופן כללי לכל הכרטיסים יש צורה ומבנה דומה אותו כדאי להכיר.

 


סוג המחלקה

הקטגוריה הראשונה הנמצאת בחלק העליון של כרטיס טיסה מסמלת את המחלקה. הנוסעים יכולים לבחור בין מחלקה ראשונה, מחלקת עסקים או מחלקת תיירים. המחלקה קובעת במידה רבה את החוויה מהטיסה ולכן מחלקות מפנקות מחייבות תשלום גבוה יותר. הופעת המחלקה על הכרטיס מאפשרת לנוסע לזהות האם מדובר על הכרטיס שלו, עוזרת לו להתמצא בתוך המטוס ומהווה אינדיקציה לאמיתות ההזמנה.


תאריך, שעה ושער העלייה למטוס

מתחת לקטגוריית המחלקה מצוין על גבי כרטיסי טיסה מידע על התאריך ושעת הטיסה עצמה. בעת הנפקת הכרטיסים יש לוודא כי התאריך והשעה אכן תואמים להזמנה. במידה ונתקלים בחוסר סנכרון יש ליצור קשר עם חברת התעופה ולבדוק שוב האם חל בלבול. במקביל אל התאריך והשעה ישנו מידע חשוב נוסף לגבי טיסות: השער ממנו מתבצעת העלייה למטוס. השער יקבע לאן תגיעו בשדה התעופה, היכן תערכו את הבדיקה האחרונה ואיפה עליכם להתמקם. לבסוף, בשורה השנייה על גבי כרטיסי טיסות מופיע גם מקום הישיבה שלכם במטוס. פרטים אלו משמשים בעיקר את הדיילים אך כמובן שגם אתם יכולים להתרשם מהם על מנת לדעת האם תשבו בהתחלה, באמצע או בסוף.


Boarding Time: זמן העלייה למטוס

כרטיסי טיסות מאפשרים לנוסע להיערך בצורה נכונה אל החופשה. על הכרטיסים מופיע זמן העלייה למטוס, השונה מזמן ההמראה בפועל. בעת חישוב זמן העלייה למטוס מבצעת חברת התעופה בדיקה של כמות הנוסעים ונערכת לקבלתם. לבסוף, כרטיסי טיסות מכילים בצורה ברורה את נמל המוצא ממנו תטוסו ואת שמו של נמל היעד.


פרטים אישיים

אי אפשר לעלות על טיסות ללא כרטיסים קבילים. המידע האחרון הרלוונטי לגביכם לפני טיסות הוא הפרטים האישיים המופיעים על גבי הכרטיס, אשר צריכים להתאים לשם בדרכון. כרטיסי טיסות מציגים גם מידע לשימושה של חברת התעופה כגון קוד מטען וקודים נוספים. כרטיסי טיסה מחולקים לשניים, כאשר חלק אחד נשמר לביקורת והחלק השני מועבר לידיו של הנוסע. כל נציג של חברת התעופה ישמח לעזור לכם בקריאת הכרטיס ולכן הקפידו על שמירתו במקום זמין.
 


איך בנוי כרטיס טיסה?
דורג על ידי מילי גושן
5
שלח