נגישות
 • טיולי תרמילאים

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

טיולי תרמילאים

טיולי תרמילאים יש הרבה דברים שכדאי להכין לפני יציאה לטיול תרמילאים. רשימת הציוד מבטיחה טיול בטוח, נוח ונעים והיא יכולה למנוע נזקים בלתי הפיכים או אפילו להציל חיי אדם. את כל הציוד כדאי להכניס לתרמיל המתאים עבור הטיול. יש תרמיל גדול בנפח של 60-80 ליטר המתאים לטיול של מספר חודשים רצופים, לעומת תרמיל קטן של 30-40 ליטר איתו ניתן לצאת לטרקים. מעבר לכך, לצד התרמילים כדאי להצטייד בכיסוי ייעודי נגד גשם, כבל נעילה ומנעול ופתרונות לאריזה יעילה מהסוג של שקי כיווץ, תאי אחסון וכדומה.
הקטגוריה החשובה ביותר ברשימת הדברים שצריך להכין לקראת טיולי תרמילאים כוללת כסף ומסמכים. בקטגוריה זו יש לדאוג לדרכונים בתוקף, רישיון נהיגה ישראלי ובינלאומי, אשרות כניסה למדינות רלוונטיות, כרטיס אשראי בינלאומי, כרטיסי טיסה וכמובן כסף מזומן. על אף שנדמה כי מדובר ברשימה אלמנטרית של ציוד בסיסי, תרמילאים רבים שוכחים חלק ממנו בגלל ההתרגשות מהמסע הצפוי והטיסה לתאילנד.


בגדים, הנעלה וציוד טיולים

בקטגוריה של בגדים והנעלה כוללת רשימת הציוד מכנסי טיולים מתפרקים, כפפות, מעיל מבודד, כובע צמר, צעיף, בגדים תחתונים וגרביים חמים ללילה. כדאי להצטייד במכנס ג'ינס עמיד ליום-יום ולשקול להוסיף סוודר, חולצות קצרות וגופיות. במידה ויש מספיק מקום בתיק לעוד ציוד בקטגוריה של בגדים והנעלה, חשוב להביא בגד ים, חולצה טרמית, זוג נעליים להחלפה, כפכפים וגם גטקעס או מכנס תרמי. נשים צריכות לצאת לטיול עם גומיות לשיער או קשת שתספק להם תנאים נוחים.
ציוד טיולים רלוונטי למי שמתכנן טרקים קצרים או ארוכים. ברשימת הציוד הזו נכללים שק שינה טרמי, אוהל, מזרון שטח, כילה וכלי אוכל מפלסטיק. מומלץ להקצות תיק נפרד לטיולים ולהשאיר אותו מוכן לכל מקרה שלא יבוא. בתיק הזה יש לשים פנס, גזיה, חולצה מנדפת זיעה, גפרורים ומצית, שקית אטומה למים, שקית שתיה וערכת תיקונים עם חוט שפצור, איזולירבנד וסיכות ביטחון.


מה הקשר בין טיול לבין ביטוח תרמילאים?

כפי שניתן לראות, הציוד קובע את רמת הבטיחות בטיול תרמילאים, אך הוא אינו מחליף ביטוח ייעודי. ביטוח מן הסוג הזה שונה מביטוח רגיל במספר פרמטרים. ראשית, תרמילאים רוכשים פוליסת ביטוח הכוללת כיסוי למקרה של אסון. יש פוליסות ביטוח עם כיסוי הוצאות רפואיות של עד מיליון דולר, כיסוי ללא הגבלת יום אשפוז ושכר מנתח וכמובן חילוץ והצלה על ידי צוות מיומן. אלו כיסויים שלא קיימים בביטוח רגיל בגלל שהם אינם רלוונטיים במקרים של טיולים מאורגנים למזרח הרחוק

שנית, ביטוח נסיעות לתרמילאים מתייחס לכיסוי לספורט אתגרי לרבות בנג'י, רפטינג וצניחה. הכיסוי מזכה בפיצוי גם במקרה של ביטול נסיעה עקב צו 8 ומאפשר הטסה של בן משפחה קרוב מישראל במקרה של אשפוז במדינה זרה. כיסויים אלו הם חלק בלתי נפרד מהפוליסה ולכן היא מתאימה לתרמילאים בלי קשר לרשימת הציוד הנדרשת.  

 


טיולי תרמילאים
דורג על ידי גיא לביא
5
שלח