נגישות
שלח
אחד מיעדי השייט הפופולריים בחודשי הקיץ הינה אלסקה.

אלסקה נרכשה מרוסיה בשנת 1867 והיא המדינה ה 49 של ארה"ב, נמצאת בצפון מערב ארה"ב וגובלת בקנדה. מבחינת שטחה היא הגדולה במדינות ארה"ב אולם מתגוררים בה בסך הכל כ -800,000 תושבים.

הדרך הנוחה ביותר לטייל באלסקה היא באמצעות אוניות הקרוז המפנקות המשייטות לאורך חופיה וזאת כיוון שדרכי התחבורה היבשתית באלסקה הן מועטות ולחלק מהמקומות ניתן להגיע אך ורק באמצעות הים או האוויר.

מסלולי השייט אורכים לרוב 7 לילות, אם כי יש גם מסלולים ארוכים יותר, מתחילים במאי ומסתיימים בסוף אוגוסט או תחילת ספטמבר.

באזור משייטות אוניות של רויאל קריביאן (Royal Caribbean), נורביג'יאן (NCL), סלבריטי (CELEBRITY) ועוד

באלסקה קיימים 2 מסלולים עיקריים: מסלול הלוך ושוב או מסלול לכיוון אחד (מצפון לדרום או הפוך). האוניות מפליגות בדרך כלל מסיאטל או מונקובר והנמל הצפוני העיקרי הניו סיוורד (Seward)
האוניות מפליגות באזור שנקרא "המעבר הפנימי" (Inside Passage) שם הן עוגנות במספר יעדים. האזור ידוע במים השקטים שלו, בנופים ובהיסטוריה שלו.

למטיילים המעונינים להעמיק את הטיול באלסקה, מציעות חברות השייט שילוב של מסלול יבשתי בנוסף לשייט עצמו ( ידוע בשם   ( cruise tourלפני או אחרי השייט,  ובכך מאפשרות לטייל לא רק לאורך החופים אלא גם בתוך המדינה עצמה. כך למשל אחד היעדים הפופולריים באלסקה הינו פארק דנאלי ( Denali national park) בו נמצא ההר הגבוה בצפון אמריקה (6200 מ' גובהו) ולכן מציעות חברות השייט לשלב את השייט עצמו עם קרוז-טור לפארק דנאלי. שילוב זה כולל בתוכו הדרכה, מלון, נסיעות באוטובוס או ברכבת וכל דבר אחר ע"מ לספק חוויה שלמה למגיעים לשייט.

האוניות המפליגות באלסקה עוגנות במס' יעדים באלסקה:
  • ג'ונו (Juneau) – משמשת כבירתה של אלסקה. ניתן להגיע אליה אך ורק דרך הים או האוויר. ניתן לצאת ממנה לסיורי טבע, דיג, או להגיע לקרחון  Mendenhall Glacierהנמצא קרוב מאוד למרכז העיקר.
  • Sitka– קהילת המקום חיה בין האוקיינוס להרים ומוקפת יערות. ניתן לראות בסביבה דובים חומים, נשרים, אריות ים, לוויתנים ועוד.
  • Skagway– עיירה קטנה שחייבת את התפתחותה לבהלת הזהב במאה ה-19 בטריטורית יוקון, קנדה.
  • Ketchikan– עיירה קטנה הידועה בעמודי הטוטם הרבים הפזורים בה. העיירה ידועה לא פחות בשל הנופים הסובבים אותה, פסגות ההרים המושלגות, היערות האגמים והתצפיות.
בהפלגות מסוימות האוניות עוגנות גם בבריטיש קולומביה שבקנדה.