נגישות
 • טיול מאורגן או טיול עצמאי?

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

מה עדיף טיול מאורגן או עצמאי?

כאשר אנו בוחרים בנסיעה לחו"ל ובכלל למקומות שאיננו מכירים מראש ובהם קיימים פערים רבים: פערי שפה, פערי תרבות, פערי מחירים וכד', חשוב מאוד שנוכל להתגבר עליהם או לפחות להתמודד עמם בדרך מסוימת.
 

טיול מאורגן או עצמאי?לשם ההתמודדות עם הבלתי מוכר והשונה פותחו וגובשו הטיולים המאורגנים, אשר בהם ניתן ליהנות מכל האפשרויות הגלומות ביעד הטיול ללא כל קושי או בעיה. הבחירה בטיול המאורגן מאפשרת לנו הנאה צרופה מחוויה מלאה, הכוללת ביקור במקומות מיוחדים ואתרים חשובים, הכירות עם המקום, מאכליו ותרבותו וכמובן טיול נוח ומאורגן על פי זמנים קבועים ומאורגנים.
על כן, בוחרים רבים בהזמנת טיול מאורגן על פני תכנון עצמאי ופרטי של טיול ליעדים ברחבי העולם.

מאידך, ניתן לראות כי רבים המטיילים אשר בוחרים ליהנות מטיול עצמאי המתוכנן על פי רצונותיהם ושאיפותיהם (על פי המלצות, נקודות עניין, מקומות נבחרים וביקורות), אנשים אלו אינם חוששים מההתנהלות העצמאית אל מול הלא מוכר בארצות השונות בעולם, ועל כן מעדיפים לחסוך בהוצאות הטיול המאורגן ולתכנן בעצמם את הטיול ליעד הבא שלהם.

הבחירה בטיול מאורגן או עצמאי היא בחירה חשובה אותה יש לקחת בכובד ראש, שכן היא עלולה להשפיע באופן ישיר על הצלחת הטיול.
 

טיול מאורגן או עצמאי כמה זה עולה לנו?


לעיתים רבות נוהגים אנו לחשוב כי העולם האוטופי שלנו כולל בתוכו דברים מסוימים אותם אנו רוצים ובהם אנו חושקים. כאשר מדובר בחופשות בארץ ובחו"ל, חשוב לכולנו שהשאיפות שלנו והחלומות שלנו מטיול זה יתקיימו וימומשו באופן מלא ומוחלט, על כן בוחרים אנו פעמים רבות במלונות יוקרה מפוארים, טיסות ישירות בעלות גבוהה וטיולים מסוימים "אך האם כל הנוצץ הוא זהב" ? והאם מומלץ לנו להזמין טיול מאורגן או שמא לתכנן את הטיול שלנו באופן עצמאי ?
טרם נקבל החלטות מהותיות לשם בחירת הטיול, יעדו וסכום ההוצאות הצפוי לנו, חשוב שנעצור ונשקול את הדברים על פי הדגשים הבאים :
 

טיול מאורגן

בבחירתנו בטיול מסוג זה, בוחרים אנו בעצם בתבנית ידועה, הן של מלונות קבועים והן של יעדים, מחירים וזמנים. את מחיר הטיול המאורגן אנו יודעים מראש ועל כן ניתנת בידנו הבחירה בהזמנתו במחיר הנקוב או ובוויתור על טיול מסוג זה.

טיול עצמאי

כאשר אנו בוחרים בטיול עצמאי שבו לא נרצה להתפזר ולבזבז יותר מידי כסף וזמן יקר, הרי שראשית לכל עלינו לערוך תכנון מסודר ומוקפד! החל מתכנון היעדים, האתרים, האטרקציות והבילויים וכלה במחירי המזון, התחבורה, המלון והטיסות ליעד.

סיבה טובה נוספת לבחור בטיול עצמאי לחו"ל היא נסיעה עם ילדים. חופשה משפחתית עם ילדים קטנים עדיף שתתנהל בקצב שלכם, משתנה שבטיול מאורגן קשה לשלוט בו. 


מה עדיף טיול מאורגן או עצמאי?
דורג על ידי יעל תמיר
5
שלח