נגישות
 • טיסה לצורך לימודים בחו"ל

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

ללמוד ולטייל באירופה

לימודים בחו"ל כבר מזמן הפכו לנורמה בקרב ישראלים רבים. אם בעבר כולם היו מפחדים לצאת החוצה וללמוד במקום זר ובשפה זרה, כיום יותר ויותר אנשים מעדיפים זאת על פני לנסות שוב ושוב לעבור את מבחן הפסיכומטרי, מאחר והם רואים במבחן זה מעין מכשול אשר לא משקף את היכולות האמיתיות של כל אדם ואדם להתמודד עם הלימודים בהם הוא בוחר.


מדוע רבים בוחרים שלא ללמוד רפואה בישראל

אחד המקצועות הפופולריים ביותר ואולי גם זה שניתן לומר עליו שהוא המקצוע אותו הישראלים לומדים הכי הרבה בחו"ל הוא מקצוע הרפואה. הבעיה הגדולה בלימודי הרפואה בארץ היא הקושי הגדול להתקבל לתחום, שכן מדובר בלימודים אותם ניתן למצוא רק במספר מצומצם של אוניברסיטאות נבחרות, מה שמגביל את כמות הנרשמים בכל מחזור למספר מצומצם ביותר, כמות שמעלה את תנאי הקבלה מדי שנה יותר ויותר. כל מי שמעוניין ללמוד רפואה בארץ נאלץ להתמודד עם תנאים בלתי אפשריים של בגרויות כמעט מושלמות, ציון פסיכומטרי שקרוב לציון המקסימלי ולכך ניתן להוסיף את ראיון הקבלה אותו יש לעבור בטרם מתקבלים ללימודים עצמם.


הדמיון בין לימודי רפואה בהונגריה, רומניה ואיטליה לאלו שבישראל

לכן, לא מעט סטודנטים מחליטים לעשות מעשה ובין אם הם נכשלו להשיג את תנאי הקבלה ללימודי רפואה בארץ ובין אם הם ויתרו על כך מראש, הם עולים על המטוס הראשון לאחד מהיעדים האטרקטיביים ביותר ללימודי הרפואה בחו"ל, תופסים טיסה להונגריה, טיסה לרומניה או טיסה לאיטליה ולומדים את כל החומר הרלוונטי שם. לימודי רפואה בהונגריה, כמו גם לימודי רפואה ברומניה או באיטליה אינם כל כך שונים מלימודי הרפואה בארץ, מה עוד שבלאו הכי רוב החומר הלימודי הינו באנגלית כך שההבדל היחיד הוא הצורך בהקשבה להרצאות בשפה האנגלית במקום בשפה העברית. הדבר המשותף הנוסף של לימודי הרפואה ברומניה, לימודי רפואה בהונגריה ולימודי הרפואה באיטליה לאלה שבישראל הוא שכבר במהלך הלימודים הם יכולים לבצע התמחות בארץ בחופשות הסמסטריאליות של שנת הלימודים והשוני העיקרי ביניהם הוא שבסוף התואר הם ייאלצו לעבור מבחן התאמה שיאפשר להם לעבוד במדינה, אחרת הם לא יקבלו את הרישיון המקומי לרפואה בישראל.


היתרון הגדול של לימודים בחו"ל

אך לצד החיסרון העיקרי של מבחן ההתאמה, ניתן לציין עוד יתרון גדול שיש לאלה שלומדים בחו"ל לעומת הסטודנטים לרפואה בארץ והוא כמובן עצם היותם לומדים בחו"ל. גם הונגריה, גם רומניה וגם איטליה הינן מדינות יפהפיות ובעלות נופים מרהיבים, כך שמירב הסיכויים הם שלא משנה באיזו עיר תנחתו, עדיין מובטחת לכם הנאה יוצאת דופן כשלצד הלימודים תוכלו לערוך טיולים מהנים עם החברים המקומיים מהלימודים, לחיות את חיי הלילה של העיר בה השתכנתם ולסייר בכל הערים השכנות ובכל המדינות הסמוכות, כדי לתייג לכם בזיכרון חוויה שלא בטוח שתחזור.

 


ללמוד ולטייל באירופה
דורג על ידי גלית פלד
5
שלח