נגישות
 • פיצוי על עיכוב בטיסה

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

איזה פיצוי מגיע לך על טיסה שהתעכבה

איזה פיצוי מגיע לך על טיסה שהתעכבה אם נתקלת במצב של טיסה שהתעכבה עלייך לדעת שיכול להיות שאתה זכאי לפיצויים מחברת התעופה. כל מי שחולם לטוס לחו"ל או לחזור מחו"ל לארץ יוצא מנקודת הנחה שהטיסה שלו תשרת אותו על הצד הטוב ביותר ושהוא ייצא ויחזור בזמן, אך ישנם מקרים בהם הטיסות מתעכבות מסיבות שונות שלרוב לא תלויות בחברת התעופה. במצבים אלה ישנה התנהלות מקובלת ואפשר לצפות לקבל פיצויים מתאימים בהתאם לעיכוב עצמו כשהכול  במסגרת חוק פיצוי נוסעים.


מתי מקבלים פיצוי על טיסה שהתעכבה

 

 • טיסה שהתעכבה למשך פחות משעתיים לא תיחשב כטיסה שעוכבה ולכן לא יינתן פיצוי בטיסה זו.
 • טיסה שהתעכבה מעל לשעתיים אך מתחת לשמונה שעות תיחשב לטיסה באיחור שהפיצוי עליה יהיה מינימלי כמו למשל ארוחה בשדה או פיצוי בעת הטיסה עצמה.
 • טיסה שהתעכבה למעלה משמונה שעות תיחשב לטיסה נדחית ואז יהיה על חברת התעופה לדאוג גם למקום לינה ושהייה עבור הנוסעים.

 

חשוב לדעת כי בדרך כלל החברה פועלת כמו שקובע חוק פיצוי נוסעים ועם זאת, על הנוסעים להתייצב במועד לטיסה אחרת הדבר יכול להיחשב שהם עצמם לא הגיעו למקום ולא באו לעלות על הטיסה.


מי אחראי לפצות על טיסה שהתעכבה

בעיקרון מי שאחראי לפצות את הנוסעים על טיסה שהתעכבה זו חברת התעופה. לחברת התעופה יש שיקולים שונים כשהיא מבצעת את הטיסות ולעתים מתגלות גם תקלות במטוס שיכולות להוביל לעיכוב. כל אלו מצבים מוכרים ולשם כך קיים חוק פיצוי נוסעים שמחייב את החברה לדאוג לנוסעים. עם זאת כל מי שהזמין כרטיס שלא דרך חברת התעופה יכול לפנות אל החברה שממנה הזמין את הכרטיסים ולבקש סיוע בקבלת פיצוי אם הוא מרגיש שיש צורך בהתערבות נוספת.


ואם הכרטיס לא הוזמן בארץ

ישנם אנשים אשר יוצאים לטיולים ארוכים או עושים רילוקיישן ואז הם מזמינים כרטיסי טיסה שלא דרך הארץ. כיוון שהיום ישנו אינטרנט זמין לכולם וקל להזמין מכל מקום טיסה יש לא מעט שחושבים להזמין את הכרטיסים מאתרים בחו"ל. להזמנות אלו ישנם יותר חסרונות מאשר יתרונות וגם אם מחיר הכרטיס זול במעט (בדרך כלל הוא לא זול בצורה משמעותית ובטח לא במאות שקלים אלא בשקלים בודדים או עשרות בודדות), יש לשים לב כי החברה האחראית לכרטיס היא לא ישראלית. חוק פיצוי נוסעים הוא חוק ישראלי אשר פועל לטובת הנוסעים הישראלים או הנוסעים שרכשו את כרטיסי הטיסה שלהם מחברה בארץ. נוסעים אשר טסים עם חברות לא ישראליות אך הזמינו בארץ את הכרטיס יהיו זכאים לפיצוי על פי החוק. נוסעים ישראלים שלא הזמינו את הכרטיס בארץ יצטרכו לברר בחו"ל אלו פיצויים מגיעים להם כאשר ישראל נחשבת לידידותית מאד לנוסעים מבחינת פיצויים במקרה של טיסה שהתעכבה.

 


איזה פיצוי מגיע לך על טיסה שהתעכבה
דורג על ידי ליאת מור
5
שלח