נגישות
 • חופשת קיץ בברלין

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

רשמים מחופשת קיץ ארוכה בברלין

רשמים מחופשת קיץ ארוכה בברלין בקיץ האחרון החלטתי לנצל את כל ימי החופשה מהעבודה כדי לרכוש טיסה לברלין. לא לקחת לי הרבה זמן להחליט על יעד, כי שמעתי על ברלין רק דברים טובים וידעתי שאני חייב להיות בה. חוץ מזה, אני מאוד אוהב היסטוריה ורציתי לראות מקרוב את האתרים המרכזיים המזוהים עם מלחמת העולם השנייה. אני יודע שלא תמיד אטרקציות מהסוג הזה מכניסות את הטיול לאווירה הנכונה, אבל מצד שני חבל לוותר על ההזדמנות.
קודם כל בחרתי תאריכים והזמנתי טיסה דרך חברה ישראלית. אחר כך נכנסתי לאתרי האינטרנט כדי לקרוא המלצות ולקבל מידע על דירות להשכרה. רציתי דירה מושכרת בברלין כדי לחסוך בהוצאות ולהתחבר לאווירה המקומית. מאז שעשיתי את זה בברצלונה, קשה לי לחזור אחורה לבתי המלון. דירה שכורה משאירה אצלי את השליטה וגם חוסכת לי כסף. אני מגיע לדירה השכורה כדי לראות מה חסר במקרר, עושה סיבוב בשכונה ואחר כך אוכל בכיף את כל הטעמים שאני אוהב.


היסטוריה ועתיד של ברלין

הנחיתה בברלין הייתה קלה מכפי שציפיתי. הטיסה קצרה יחסית ואפשר להתרגל בקלות לשפה הגרמנית. נוח מאוד להתמצא בברלין ונסעתי בתחבורה ציבורית לדירה השכורה. יש לי חבר עם דרכון גרמנישהגיע לפגוש אותי ולקחת אותי לאתרי הבילוי המקומיים, אך די מהר דרכנו נפרדו כי הוא היה צריך ללכת לעבודה. מאותו רגע נשארתי לבד וניסיתי למלא כמה שיותר משימות בדף האטרקציות שהכנתי בבית מבלי לקחת חבילות נופש לברלין....
התחלתי עם האנדרטה לזכר יהודי אירופה שנרצחו ובאותה הזדמנות ראיתי גם את חומת ברלין ואת עמוד הניצחון. נדהמתי לגלות עד כמה ההיסטוריה נראית רחוקה, למרות שהדברים עדיין שם ויש להם נוכחות שקשה להתעלם ממנה. חזרתי עם רשמים אדירים מברלין, אך גם עם הערכה מלאה לאופן בו המקומיים הצליחו להתגבר על התקופה האיומה הזו. אחרי האנדרטאות ניצלתי את המשך היום לסיור בקתדרלה של ברלין ובטיול לבין בניין הרייכסטאג. לא נכנסתי לבפנים כי הרגשתי שזה מיותר, ורציתי גם להשאיר אנרגיות לימים הבאים.


כך גיליתי מחדש את עולם המוזיאונים בברלין

מסתבר שבחרתי היטב דירה מושכרת בברלין כי היה קל מאוד להגיע ממנה למוזיאונים המפורסמים של העיר. ביליתי חצי יום באי המוזיאונים ונכנסתי למוזיאון פרגמון ולגלריה הלאומית הישנה. שילבתי בין תצוגות חדשות וישנות ואפשר להגיד שגיליתי מחדש את עולם המוזיאונים. אף פעם לא ראיתי כל כך הרבה אמנות איכותית במקום אחד. חוץ מזה, סיכמתי את יום התרבות שלי עם ביקור במוזיאון היהודי וכך גם סגרתי מעגל עם האנדרטאות של היום הראשון.


בקיצור, ברלין השאירה עליי רושם עמוק מהרבה היבטים שונים. ראיתי איך מתנהלת עיר תיירותית מודרנית, פגשתי אנשים חדשים והצלחתי לשלב בין עבר, הווה ועתיד. סביר להניח שאחזור לברלין ובפעם הבאה אשאיר זמן גם לקניות...

 


רשמים מחופשת קיץ ארוכה בברלין
דורג על ידי צחי לוי
5
שלח