נגישות
 • דרכון זר או דרכון ישראלי?

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

האם כדאי לנסוע לחו"ל עם דרכון זר או ישראלי

האם כדאי לנסוע לחו"ל עם דרכון זר או ישראלי ישראלים רבים מתבלטים בנוגע לאיזה דרכון עליהם לקחת עימם לחופשה בחו״ל. מדובר בעניין מורכב ומעניין למדי, מכיוון שלכל דרכון יש את ההטבות והחסרונות שלו. בסך הכל מדובר בעניין שתלוי בעיקר לאיזו מדינה אתם מתכננים לנסוע (לדוגמא דילים לרודוס). למשל, ניתן לומר שאף על פי שלא נהוג לחשוב כך, לדרכון הישראלי יש יתרונות רבים בחו״ל.
 
הנסיעה עם דרכון זר תהיה מומלצת רק לעיתים רחוקות, וזאת כאשר תרצו להגיע למדינה שהקשרים שלה עם ישראל הם לא ממש חזקים. במאמר הבא אציין את היתרונות והחסרונות שנלווים לדרכון הישראלי. כמו כן, אסביר אם מומלץ לטוס עם דרכון זר.

יתרונות וחסרונות של דרכון ישראלי

לדרכון הישראלי יש מספר יתרונות וחסרונות, כאשר בראשן ניתן למנות את חוסר היכולת לבקר במדינות ערב רבות. ישנם מדינות מוסלמיות אשר ניתנות בעבר והיסטוריה מרשימים למדי, אולם אך ורק בגלל יחסים עכורים עם הממשלה הישראלית אתם לא תוכלו לבקר באותן מדינות עם דרכון כחול לבן. לפיכך, אם יש לכם עניין בביקור במדינות ערביות, אתם תצטרכו לעשות שימוש בדרכון הזר שלכם.
 
יתרון משמעותי של הדרכון הישראלי הוא עצם זה שיש לו הטבות יחסית טובות באירופה -לדוגמא בהזמנת דיל לבורוגוס. אתם תוכלו לבקר איתו כמעט בכל מדינה אירופית, למשך 3 חודשים וזאת ללא שום תשלום או ויזה מראש. כך אתם יכולים בעצם לראות עולם וללא תסבוכות רבה של אשרות כניסה. הפריבילגיה הזו אינה קיימת לכולם, כאשר ניתן לומר שאזרחי מדינות ערביות רבות יתקשו מאוד אם ינסו להגיע למדינות המערב.

 

האם כדאי לעשות שימוש בדרכון זר?

כפי שהוזכר לעיל, אם יש לכם דרכון פולני למשל, השימוש בו יהיה כדאי אך ורק במקרים מאוד ספציפיים, בהם תהיו מעוניינים לבקר במדינה עם יחסים קרים עם ישראל. כאשר תציגו את הדרכון הזר שלכם תוכלו להיכנס אליה ללא שום בעיה, לאחר הגעתכם למדינה הדבר היחיד שצריך לגרום לכם לחשוש זה מצבכם הביטחוני האישי. פשוט בידקו קודם לכן אודות אזהרות מסע למדינה הזו.  
כך שחשוב להבין שאם אתם מחזיקים בדרכון פולני, הדבר יכול לבוא לתועלתכם במקרים בודדים. לפיכך, דעו לכם שהדרכון הישראלי תמיד ישמח לעמוד בראש ולשרתכם במעברי הגבול של המדינית השונות.
 
 
לסיום, דעו לכם שהדרכון הישראלי מביא עימו יתרונות רבים, כאלה אשר לא תמיד מומלץ לוותר עליהם, או שיש צורך בכך. לפיכך, פשוט בחנו היטב את המדינה אליה אתם מתכננים להגיע בקרוב, ותפעלו בהתאם. זו הדרך הטובה ביותר להבטיח לכם חופשה נעימה. הדרכון תופס חלק משמעותי מהמחשבה שלנו על הטיול הבא, ולאחר קריאת המאמר אין צורך בכך יותר. הדרכון הוא בסך הכל מסמך ממשלתי שמאפשר לכם להקשר במדינות השונות.

 


האם כדאי לנסוע לחו"ל עם דרכון זר או ישראלי
דורג על ידי מילי דגן
5
שלח