נגישות
 • מה לארוז לסין ומתי הכי טוב לטוס לטייל במדינה

 • למה לשלם יותר

טופס חיפוש, 2 שלבים. בשלב הראשון בחר סוג עסקה, בשלב השני הזן פרטי חיפוש. על מנת לבחור סוג עסקה אנא לחץ על מקש ה-TAB

בחר סוג עסקה, בחירה של כל אלמנט תשנה את טופס החיפוש
 •  
 •    
 • מנוע חיפוש טיסות, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  1
  2
  3
  4
  5
  6
 • מנוע חיפוש חבילות נופש, הזן פרטים:
  בחר תאריכים
  בחר תאריך יציאה
  בחר תאריך חזרה
  תאריכי יציאה/חזרה אפשריים
  תאריך נבחר
  תאריכים לא פעילים
  ניתן להזמין חדרים נוספים ו/או להוסיף תינוקות להזמנה לאחר חיפוש ובחירת המלון המבוקש

מה לארוז לסין ומתי הכי טוב לטוס לטייל במדינה

סין היא המדינה השלישית בגודלה בעולם ומשתרעת על פני 9600 קמ"ר. סין חולשת על פני חמישית מכדור הארץ. בשל גודלה העצום קיימים הבדלים טופוגרפיים משמעותיים ותנאי האקלים באזורים השונים בה שונים זה מזה. זו מדינה מרתקת המשלבת אותנטיות של מדינות עולם שלישי לצד קדמה והתפתחות מערבית. לפני שמחליטים מתי לטוס לסין, כדאי להחליט על המקומות המועדפים לטיול, ועל המועד להחליט בהתאם. 

 

מועדים מומלצים על פי אזור

במרבית חלקיה של סין מומלץ לבקר בעונות המעבר. האביב והסתיו הן העונות המומלצות לטיול מאורגן לסין, שכן בחורף קר שם מאוד ובקיץ חם ולח בצורה קיצונית. צפון סין קרה בצורה קיצונית ובחורף מוטב להדיר את רגליכם מהאזור. למבקשים לטייל בטיבט יש לדעת כי מדובר בשטח מדברי רחב, וכטבעו של מדבר קיים בו מיעוט במשקעים אך הבדלי הטמפרטורות בו קיצוניים מאוד. משום כך בטיבט מומלץ לבקר ממאי ועד ספטמבר שהיא העונה הנוחה שלה. למידע נוסף קראו את המדריך למועדים המומלצים לטיול בסין.

מתי הכי טוב לטוס לטייל בסין

אריזה נכונה

מרבית ההמלצות בסעיף זה יתייחסו למטיילים בעונות המעבר כמומלץ, עם זאת ישנם פריטים החשובים ורלוונטיים לכל המבקשים לטוס לסין, בכל עונה ובכל סגנון טיול: 
 
 • שיחון עברי - סיני ולונלי פלנט: הסינים אינם מטיבים לשוחח באנגלית, ולמרות היותה מדינה מתוירת מאוד, כדאי שיהיה באמתחתכם כלי שיסייע בעדכם להסתדר במדינה. 
 • ביגוד - בחורף יש לדאוג לביגוד תרמי חם במיוחד, כפפות, כובע, צעיף, גם למי שלא נוהג להתקשט באביזרים אלה בישראל, כשהקור מחלחל לעצמות כדאי שיהיו בנמצא. בקיץ אין לוותר על קרם הגנה בעל מקדם הגנה גבוה ובכמויות נדיבות.
 • מצעים - אלא אם תכננתם טיול במלונות יוקרה- יש לקחת בחשבון שמרבית הגסטהאוסים אינם מספקים מצעים, וכמו כן שהרגלי הניקיון בסין אינם עומדים בקנה אחד עם אלו של המערב ועל כן מומלץ להצטייד במצעים אישיים. גם מגבת אישית נקיה תעזור לתחושה הטובה ולשמירת ההיגיינה.
 • ככלל, סין היא מדינה זולה למחיה ולקניות, ומשום כך לא מומלץ להעמיס את המזוודה או תרמיל הטיולים בציוד רב. חשוב כמובן להגיע עם בגדים מתאימים על פי העונה ואזור הטיול, אולם מעבר לכך יש לזכור שרכישה בשווקים הססגוניים של סין בעלויות נמוכות משמעותית מהמקובלות במדינות המערב, הן חלק מחוויית הטיול.
 

מלונות יוקרה או טיול תרמילאים

מאחר ומדובר במדינה זולה במיוחד, יש לזכור שעיקר העלות למעוניינים לטוס לסין או לחבילות נופש למזרח הרחוק היא במחירי הטיסות ובמחירי הנסיעות הפנימיות בסין. טיול תרמילאים תוך שהיה בגסטהאוסים מקומיים, יתאים יותר למי שמבקש לשהות במדינה זמן רב, באופן זה יוכל לטייל ביותר מקומות וליהנות מאטרקציות רבות לאורך זמן. למי שמבקש לבקר בסין לזמן קצר יותר, ולצד ההשתלבות האותנטית בסין להתפנק ברמת אירוח גבוהה, מומלצים המלונות המפוארים שאינם נופלים בדבר מאלה המוכרים לנו במערב, מלבד מחירם הנמוך.


מה לארוז לסין ומתי הכי טוב לטוס לטייל במדינה
דורג על ידי שרון גולנדר
5
שלח